Результати опитування учнів у рамках тижня безпечного інтернету
...........................................................
Розклад уроків Самбірської початкової школи на 2024-2025 н.р.
Розклад дзвінків початкової школи м. Самбора
.
Система оцінювання здобувачів освіти
початкової школи м.Самбора
.
.
.
10 "золотих правил" виховання щасливих дітей
1.Стимулюйте інтелект дитини.
Створюючи сприятливі умови, можна підвищити розумовий розвиток дитини. Зацікавлюйте дитину до урізноманітнення власних інтересів.
2. Формуйте самоповагу.
Закріплений у свідомості власний образ відіграє важливу роль у прийняті рішень: виборі друзів, майбутньої професії. Додає відваги і навіть зазнавши невдачі, все-таки перемагати.
3. Навчіть дитину спілкуватися.
Для цього необхідно щонайменше п’ять таких чинників:
- Щира любов батьків (породжує почуття захищеності);
- Доброзичливість інших дорослих, не лише рідних і близьких (рятує від комплексів);
- Зовнішня привабливість дитини, а особливо підлітка (одяг, манери);
- Обґрунтована впевненість у собі (кожний у чомусь сильний);
- Хороший запас слів (як інакше спілкуватися?)
4. Пильнуйте, щоб дитина не стала "залежною" від гаджетів, комп’ютера чи телевізора.
Надмірне використання гаджетів гальмує розвиток мовлення у дітей та негативно впливає на розвиток їхньої нервової системи. Залучайте дітей до занять спортом, музикою, читанням, корисною домашньою роботою, тощо.
5. Виховуйте відповідальність і порядність.
Не лише повсякчас пояснюйте, що таке добре, а що – погано, а й закріплюйте гарні звички. За приклад дитині має слугувати гідна поведінка батьків, а пізніше ровесників.
6. Навчіть дитину шанувати сім’ю.
Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя . Діти мають бачити все тільки добре та розуміти "хочу"і "треба".
7. У кожної дитини має бути гарний друг.
Друзі, яких виберуть собі ваші діти, в подальшому впливатимуть на їхні орієнтири й поведінку. Подбайте про те, щоб розширити коло знайомств дитини.
8. Будьте вимогливими.
Діти з високою самооцінкою, почуттям власної гідності, вмінням робити щось краще за інших виховуються, як правило, у сім’ях, де до них ставлять високі вимоги:дотримуватися порядку у домі, організовувати своє дозвілля, гідно поводитися.
Та не перегніть палицю — не будьте тиранами. І врахуйте: слухняними, акуратними, розумними діти стають не відразу. Потрібні ваші зусилля протягом багатьох років. Будьте ж терплячими.
9. Привчайте дитину до праці.
Подбайте, щоб ваша дитина без примусу виконувала доручені справи, заповніть їх життя цікавими і корисними справами, що вимагають певних зусиль на шляху до успіху. У свою чергу дитина вчитиметься долати труднощі і зрозуміє, що їм багато під.
10. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі.
Нехай все перепробують, вчаться на власних помилках. Беруть участь у сімейних нарадах.Адже у якщо у важку хвилину саме ви опинитеся поруч — як друг, і дитина можливо, довірить вам свою “страшну таємницю” і прислухається до вашої поради.